Casa Da Marcinha Bed and Breakfast
| Wi-Fi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Casa Da Marcinha Bed and Breakfast São Paulo, som ligger 3 km från Jardim Sul, har 8 rum med utsikt över staden. Det finns också en parkering.
Det tar dig 20 minuter med bil till São Paulo-Congonhas flygplats. Bland sevärdheterna som är belägna på gångavstånd från hotellet finns Estadio Cicero Pompeu de Toledo. Detta bekväma hotell erbjuder närhet till Octavio Frias de Oliveira-bron, som ligger cirka 10 minuters bilresa bort. Casa Da Marcinha Bed and Breakfast i São Paulo ligger 900 m från busstationen Rua Grauca.
Vissa rum har matplats och balkong för din bekvämlighet. De är utrustade med te-/kaffebryggare, samt plattskärms-TV med satellitkanaler och flerkanals TV. De har också privata badrum.
Gästerna kan testa arabiska maträtter på restaurangen Chef Benon, som ligger alldeles runt hörnet från det här boendet.
- Lokala sevärdheter
- Jockey Club3,3 km
- Octávio Frias de Oliveira Bridge3,3 km
- Estadio Cicero Pompeu de Toledo600 m
- Universitary City (USP)4,5 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats11 km
- Tågstationer
- Julio Prestes tågstation12 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Sittgrupp
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Casa Da Marcinha Bed and Breakfast?
Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och Casa Da Marcinha Bed and Breakfast är det 5 km. - 🚗
Kan jag parkera min bil i närheten av Casa Da Marcinha Bed and Breakfast?
Casa Da Marcinha Bed and Breakfast erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Casa Da Marcinha Bed and Breakfast?
Gästerna på Casa Da Marcinha Bed and Breakfast måste checka ut till 10:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Casa Da Marcinha Bed and Breakfast?
Det genomsnittliga priset för ett rum i Casa Da Marcinha Bed and Breakfast är 28$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på detta hotell?
Gästerna på detta hotell kan betala med Visa, Maestro och Discover. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet?
Hotellet erbjuder Litet rum, Svit och Deluxe Studio att välja mellan.